DWUDZIESTY ÓSMY PROJEKT UNIJNY ZREALIZOWANY POD HASŁEM: WSPÓLNE ROZMOWY - NOWE METODYY

Dwudziesty  ósmy projekt  został zrealizowany pod hasłem : Wspólne rozmowy – nowe metody. Realizacja projektu przebiegła po obu stronach granicy. Celem tego projektu było zintegrowanie polskiej i niemieckiej kadry pedagogicznej oraz wymiana doświadczeń na temat ciekawych niekonwencjonalnych metod pracy. Podczas realizacji projektu  nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję wymienić się wiedzą pedagogiczną, doświadczeniem  w zakresie ciekawych metod pracy, uczestniczyć w zajęciach koleżeńskich.

Pierwsze spotkanie odbyło się  po stronie niemieckiej  15.10.2022 roku. Celem spotkania  było poznanie  kultury , zwyczajów i historii obu krajów. Poznając kraj sąsiada mieliśmy okazję odwiedzić Szprewald, poznać historię Łużyczan, odbyć niepowtarzalną przygodę płynąc płaskodennymi łodziami malowniczymi kanałami. Podczas tego spotkania polska i niemiecka kadra miała okazję wymienić się doświadczeniami pedagogicznymi, poznać formy i metody pracy  oraz wzbogacić swój warsztat  o nowe interesujące rozwiązania  pedagogiczne.

SPREW

ŁODZIE

Drugie spotkanie odbyło się po stronie polskiej  03.03.2023 roku i miało charakter warsztatowy. Warsztaty metodą terapii dźwiękiem poprowadziła Pani dr Lidia Kataryńczuk –Mania, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Terapia dźwiękiem to metoda, której autorem jest Peter Hess. Metoda terapii dźwiękiem ma charakter terapeutyczny, relaksacyjny, pomaga wyzbyć się negatywnych emocji. Masaż dźwiękiem Petera Hessa wprowadza harmonie, poprawia koncentracje, wycisza. Warsztaty prowadzone są  z wykorzystaniem  mis tybetańskich posiadających szczególną głębię tonów. Metoda terapii dźwiękiem może mieć wielorakie zastosowanie, również w pracy terapeutycznej. Spotkanie stało się również doskonałym momentem, by uczestniczyć w zajęciach koleżeńskich, wymienić doświadczenia zawodowe, poznać warsztat i metody  pracy  z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Podsumowaniem warsztatów była polsko- niemiecka kolacja.

masaz

warszra